Včelí úly polyuretanové o rozměru 39×24 jsou skvělou volbou pro včelaře. Najdete u nás i varianty Palubkové, LightGor, typ Langstroth nebo veškeré potřeby pro včelaře.

Zobrazuji všech 27 výsledků

Show 1000

Polyuretanový nástavek

885 

Polyuretanový nástavek na 11 rámků 39×24 cm je vyrobený s polodrážkami jako klasický nástavek. Umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty.

Polyuretanový úl P2st-Koč

3 765 

Polyuretanový úl na 11 rámků 39×24 cm o dvou nástavcích s paropropustnou střechou v kombinaci s kočovným dnem. Úl je vyráběn z polyuretanových desek 50 mm silných, oboustranně potažených hliníkovou fólií, která je lehce omyvatelná. Kompatibilita a pevnost jednotlivých dílů je zaručena použitím masivních lišt impregnovaných z venkovní části luxolem a hliníkovým profilem chránícím rohy. Polyuretan je používán při výrobě mrazících boxů, kde se skladují potraviny.

Polyuretan úl P2st-Var

3 950 

Polyuretanový úl na 11 rámků 39×24 cm o dvou nástavcích s paropropustnou střechou v kombinaci s varroa dnem V13 nerez. Úl je vyráběn z polyuretanových desek 50 mm silných, oboustranně potažených hliníkovou fólií, která je lehce omyvatelná. Kompatibilita a pevnost jednotlivých dílů je zaručena použitím masivních lišt impregnovaných z venkovní části luxolem a hliníkovým profilem chránícím rohy. Polyuretan je používán při výrobě mrazících boxů, kde se skladují potraviny.

Polyuretanový úl P3st-Koč

4 150 

Polyuretanový úl na 11 rámků 39×24 cm o třech nástavcích a paropropustnou střechou v kombinaci s kočovným dnem. Úl je vyráběn z polyuretanových desek 50 mm silných, oboustranně potažených hliníkovou fólií, která je lehce omyvatelná. Kompatibilita a pevnost jednotlivých dílů je zaručena použitím masivních lišt impregnovaných z venkovní části luxolem a hliníkovým profilem chránícím rohy. Polyuretan je používán při výrobě mrazících boxů, kde se skladují potraviny.

Polyuretan úl P3st-Var

4 895 

Polyuretanový úl na 11 rámků 39×24 cm o třech nástavcích s paropropustnou střechou v kombinaci s varroa dnem V13 nerez. Úl je vyráběn z polyuretanových desek 50 mm silných, oboustranně potažených hliníkovou fólií, která je lehce omyvatelná. Kompatibilita a pevnost jednotlivých dílů je zaručena použitím masivních lišt impregnovaných z venkovní části luxolem a hliníkovým profilem chránícím rohy. Polyuretan je používán při výrobě mrazících boxů, kde se skladují potraviny.

Polyuretanový nástavek s Oknem

1 235 

Polyuretanový nástavek na 11 rámků 39×24 cm je vyrobený s polodrážkami jako klasický nástavek. Umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty.

Kontrolní otvor nástavku je složen z trubčího rámku, 3mm plexi skla, zateplení 4mm thermofolie zakryté 1mm kricí deskou.

Polyuretanový polonástavek

840 

Polyuretanový polonástavek na 11 rámků 39×17 cm je vyrobený s polodrážkami jako klasický nástavek. Umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty.

Polyur. polonástavek s otvorem

860 

Polyuretanový polonástavek na 11 rámků 39×17 cm je vyrobený s polodrážkami jako klasický nástavek. Umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty.

Polyuretanový nástavek s otvorem

905 

Polyuretanový nástavek na 11 rámků 39×24 cm s otvorem, je vyroben stejnou technologií jako bez otvoru. Otvor v nástavku nahrazuje odvětrání úlu v případě, kdy se použije plechové pozinkované víko namísto paropropustné polyuretanové střechy.

Polyuretanový nástavek vyšší s otvorem

960 

Polyuretanový nástavek na 11 rámků 39×30 cm s otvorem, je vyroben stejnou technologií jako bez otvoru. Otvor v nástavku nahrazuje odvětrání úlu v případě, kdy se použije plechové pozinkované víko namísto paropropustné polyuretanové střechy. Minimální možné množství k objednání je 10ks.

Polyuretanové dno pro tvorbu oddělků

450 

Polyuretanové dno pro tvorbu oddělků pod standartní nástavek je vyrobeno z polyuretanového nosiče, dřevěný 2cm nízký podmet přispívá k většímu rozvoji včelstva. V podmetu je zafrézovaný malý vchod s posuvným uzávěrem. S použitím uteplívek je možné použít standartní polyuretanový nástavek.

Polyuretanová střecha do zastřešených včelnic

780 

Paropropustná střecha do zastřešených včelnic je opatřena průduchy, které jsou vyplněné drceným polystyrénem.

Polyuretanová střecha

1 300 

Paropropustná střecha je opatřena pozinkovanými průduchy a novodurovými nástavky, které jsou vyplněné drceným polystyrénem. V přední a zadní stěně jsou také průduchy pro odvádění vlhkosti.

Samotná odnímatelná střecha z pozinkovaného plechu zaručuje možnost čištění prostoru pod ní. Hrany střechy jsou olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty. Rohy střechy jsou opatřeny hliníkovým profilem.

Pozinkované víko na polyuretanový úl

470 

Přesazené víko na polyuretanový úl z pozinkovaného plechu se zateplením polyuretanem silným 5cm. Použití pro nástavky s otvorem.

Rozměr víka: 54 x 54 x 9 cm

Nástavec nástavku na rámky 39×30

250 

Nástavec pro polyuretanové nástavky standardní rámkové míry 39×24. Po spojení nástavku s nástavcem vznikne zvýšený nástavek pro rámky 39×30. Materiál smrkové dřevo, impregnované z vnější strany luxolem.

Kočovné dno impregnované luxolem

695 

Kočovné dno pod polyuretanový a LightGor úl je vyrobeno ze smrkového dřeva z venkovní části impregnované luxolem, je částečně zasíťované, s mřížkou proti divoké stavbě. Přístup z přední i zadní strany umožňuje krmení spodem, odběr měli a léčení. Zasíťovaný průduch vespod kočovného dna lze na zimu uzavírat.

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Varroa dno V13 nerez impregnované luxolem

940 

Varroa dno pro polyuretanový a LightGor úl je přizpůsobeno na rámkové míry 39 x 24 cm, je celozasíťované s vyjímatelnou nerezovou sítí v samostatném rámu. Dno je vyrobeno ze smrkového dřeva z venkovní části impregnované luxolem, s mřížkou proti divoké stavbě a s přístupem z přední i zadní strany. Součástí dna je plastová zateplená podložka, kterou je možné použít ve třech polohách.

a) použití jako uzávěr při léčení a monitorování spadu kleštíka
b) použití při odběru měli
c) použití při jarním plodování pro snížení podmetu

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Rámkové přířezy 39×24 (na 50 ks)

585 

Rámkové přířezy z lipového dřeva. Balení na 50 rámků rozměru 39×24 cm.

Cena za 1 nesložený rámek: 10,30 Kč

Rámky stlučené a provrtané 39×24

17 

Již stlučené rámky 39×17 cm z lipového dřeva, včetně vyvrtaných děr pro protažní drátku.

Rámky stlučené a vydrátované s mezerníky 39×24

27 

Hotové rámky 39×24 cm z lipového dřeva, včetně protaženého drátkua natlučených mezerníků.

Mateří mřížka plastová v dřevěném rámu

195 

Mateří mřížka plastová usazená ve dřevěném rámu, zajišťuje přesnou včelí mezeru a umožňuje maximální průchod včel. Mřížka je kompatibilní s dřevěnými i polyuretanovými úly.

Materiál: plast / dřevo

Rozměr: 460 x 460 mm

Mateří mřížka plastová

135 

Mateří mřížka slouží k zamezení vstupu matky do medníku. Materiál: plast Rozměr: 500 x 420 mm nebo ořízlá 420 x 420 mm

Mateří mřížka kovová

180 

Mateří mřížka slouží k zamezení vstupu matky do medovníku.

Materiál: kov

Rozměr: 420 x 420 mm

Mateří mřížka kovová v dřevěném rámu

240 

Mateří mřížka kovová usazená ve dřevěném rámu, zajišťuje přesnou včelí mezeru a umožňuje maximální průchod včel. Mřížka je kompatibilní s dřevěnými i polyuretanovými úly.

Materiál: kov / dřevo

Rozměr: 460 x 460 mm

Strůpková fólie s prolisem

35 

Strupková fólie s prolisem umožňuje průchod včel nad horní loučkou a odděluje nástavek od víka.

Strůpková fólie difuzní

38 

Strupková fólie difuzní vhodná pro odvětrané střechy. Fólie je preparovaná a tím je zajištěno odvedení vlhkosti.

Mezerníky s hřebíčky (100 ks)

22 

Mezerníky slouží vytváření mezer mezi rámky v nástavku či v přepravním boxu.

Rozměr mezerníku: 7 x 10 mm
Balení obsahuje: 100 ks mezerníků + 100 ks hřebíčků