Včelí úly LightGor o rozměru 39×24 jsou skvělou volbou pro včelaře. Najdete u nás i varianty Palubkové, Polyuretan, typ Langstroth nebo veškeré potřeby pro včelaře.

Zobrazuji všech 20 výsledků

Show 1000

LightGor nástavek

700 

LightGor nástavek na 11 rámků 39×24 cm umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty, rohy jsou opatřeny hliníkovým profilem. Vnější dřevěné části LightGor nástavku jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor úl L2st-Koč

2 835 

LightGor úl na 11 rámků 39×24 cm o dvou nástavcích a paropropustnou střechou v kombinaci s kočovným dnem. Je inovační novinkou díky svému materiálu, ze kterého jsou zhotoveny stěny. Úl je velmi lehký, snadno udržovatelný a voděodolný. Vnější dřevěné části LightGor úlu jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor úl L2st-Var

3 080 

LightGor úl na 11 rámků 39×24 cm o dvou nástavcích a paropropustnou střechou v kombinaci s varroa dnem V13 nerez. Je inovační novinkou díky svému materiálu, ze kterého jsou zhotoveny stěny. Úl je velmi lehký, snadno udržovatelný a voděodolný. Vnější dřevěné části LightGor úlu jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor úl L3st-Koč

3 535 

LightGor úl na 11 rámků 39×24 cm o třech nástavcích s paropropustnou střechou v kombinaci s kočovným dnem. Je inovační novinkou díky svému materiálu, ze kterého jsou zhotoveny stěny. Úl je velmi lehký, snadno udržovatelný a voděodolný. Vnější dřevěné části LightGor úlu jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor úl L3st-Var

3 780 

LightGor úl na 11 rámků 39×24 cm o třech nástavcích a paropropustnou střechou v kombinaci s varroa dnem V13 nerez. Je inovační novinkou díky svému materiálu, ze kterého jsou zhotoveny stěny. Úl je velmi lehký, snadno udržovatelný a voděodolný. Vnější dřevěné části LightGor úlu jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor nástavek s otvorem

720 

LightGor nástavek na 11 rámků 39×24 cm umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty, rohy jsou opatřeny hliníkovým profilem. Vnější dřevěné části LightGor nástavku jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor polonástavek

700 

LightGor polonástavek na 11 rámků 39×17 cm umožňuje studenou i teplou stavbu. Stěny úlu jsou omyvatelné, hrany olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty, rohy jsou opatřeny hliníkovým profilem. Vnější dřevěné části LightGor nástavku jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu. Tepelený odpor použitého materiálu je srovnatelný s měkkým dřevem silným 4,7cm.

LightGor střecha

740 

Paropropustná zateplená střecha je uvnitř opatřena novodurovými průduchy vyplněnými drceným polystyrénem. Po obvodu pod plechovou střechou jsou průduchy pro větrání. Dno střechy je zatepleno polyuretanovou deskou. Hrany LightGor střechy jsou olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty. Rohy střechy jsou opatřeny hliníkovým profilem. Vnější dřevěné části LightGor střechy jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu.

Samotná odnímatelná střecha z pozinkovaného plechu zaručuje možnost čištění prostoru pod ní.

Kočovné dno impregnované luxolem

695 

Kočovné dno pod polyuretanový a LightGor úl je vyrobeno ze smrkového dřeva z venkovní části impregnované luxolem, je částečně zasíťované, s mřížkou proti divoké stavbě. Přístup z přední i zadní strany umožňuje krmení spodem, odběr měli a léčení. Zasíťovaný průduch vespod kočovného dna lze na zimu uzavírat.

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Varroa dno V13 nerez impregnované luxolem

940 

Varroa dno pro polyuretanový a LightGor úl je přizpůsobeno na rámkové míry 39 x 24 cm, je celozasíťované s vyjímatelnou nerezovou sítí v samostatném rámu. Dno je vyrobeno ze smrkového dřeva z venkovní části impregnované luxolem, s mřížkou proti divoké stavbě a s přístupem z přední i zadní strany. Součástí dna je plastová zateplená podložka, kterou je možné použít ve třech polohách.

a) použití jako uzávěr při léčení a monitorování spadu kleštíka
b) použití při odběru měli
c) použití při jarním plodování pro snížení podmetu

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Rámkové přířezy 39×24 (na 50 ks)

585 

Rámkové přířezy z lipového dřeva. Balení na 50 rámků rozměru 39×24 cm.

Cena za 1 nesložený rámek: 10,30 Kč

Rámky stlučené a provrtané 39×24

17 

Již stlučené rámky 39×17 cm z lipového dřeva, včetně vyvrtaných děr pro protažní drátku.

Rámky stlučené a vydrátované s mezerníky 39×24

27 

Hotové rámky 39×24 cm z lipového dřeva, včetně protaženého drátkua natlučených mezerníků.

Mateří mřížka plastová v dřevěném rámu

195 

Mateří mřížka plastová usazená ve dřevěném rámu, zajišťuje přesnou včelí mezeru a umožňuje maximální průchod včel. Mřížka je kompatibilní s dřevěnými i polyuretanovými úly.

Materiál: plast / dřevo

Rozměr: 460 x 460 mm

Mateří mřížka plastová

135 

Mateří mřížka slouží k zamezení vstupu matky do medníku. Materiál: plast Rozměr: 500 x 420 mm nebo ořízlá 420 x 420 mm

Mateří mřížka kovová

180 

Mateří mřížka slouží k zamezení vstupu matky do medovníku.

Materiál: kov

Rozměr: 420 x 420 mm

Mateří mřížka kovová v dřevěném rámu

240 

Mateří mřížka kovová usazená ve dřevěném rámu, zajišťuje přesnou včelí mezeru a umožňuje maximální průchod včel. Mřížka je kompatibilní s dřevěnými i polyuretanovými úly.

Materiál: kov / dřevo

Rozměr: 460 x 460 mm

Strůpková fólie s prolisem

35 

Strupková fólie s prolisem umožňuje průchod včel nad horní loučkou a odděluje nástavek od víka.

Strůpková fólie difuzní

38 

Strupková fólie difuzní vhodná pro odvětrané střechy. Fólie je preparovaná a tím je zajištěno odvedení vlhkosti.

Mezerníky s hřebíčky (100 ks)

22 

Mezerníky slouží vytváření mezer mezi rámky v nástavku či v přepravním boxu.

Rozměr mezerníku: 7 x 10 mm
Balení obsahuje: 100 ks mezerníků + 100 ks hřebíčků