Včelí úly palubkové o rozměru 39×24 jsou skvělou volbou pro včelaře. Najdete u nás i varianty LightGor, Polyuretan, typ Langstroth nebo veškeré potřeby pro včelaře.

Zobrazuji všech 26 výsledků

Show 1000

Nástavek

730 

Nástavek pro úl K39 pojme až 11 rámků rozměru 39×24 cm. Nástavek lze použít na studenou i teplou stavbu. Kruhový česnový uzávěr o průměru 80mm je v ceně.

Nástavek je vyrobený ze smrkového dřeva, palubky jsou z vnější i vnitřní strany, hladké a bez drážkování z důvodu zamezení přístupu mravenců. Nástavek je zateplený 2 cm silným polystyrenem.

Zateplený úl N2pl-Koč

2 485 

Standardní varianta úlu K39 s kočovným dnem, skládající se ze dvou nástavků a přesazeného víka z pozinkovaného plechu. Úl je studené i teplé stavby, zateplen 2 cm silným polystyrenem v místech návstavků a víka. Pojme až 22 rámků rozměru 39×24 cm. Díky přesazenému víku je úl vhodný pro použití jako volně stojící úl.

Zateplený úl N2pl-Var

2 730 

Standardní varianta úlu K39 s varroa dnem V13 nerez, skládající se ze dvou nástavků a přesazeného víka z pozinkovaného plechu. Úl je studené i teplé stavby, zateplen 2 cm silným polystyrenem v místech návstavků a víka. Pojme až 22 rámků rozměru 39×24 cm. Díky přesazenému víku je úl vhodný pro použití jako volně stojící úl.

Zateplený úl N3pl-Koč

3 215 

Velký úl K39 s kočovným dnem, skládající se ze tří nástavků a přesazeného víka z pozinkovaného plechu. Úl je studené i teplé stavby, zateplen 2 cm silným polystyrenem v místech návstavků a víka. Pojme až 33 rámků rozměru 39×24 cm. Díky přesazenému víku je úl vhodný pro použití jako volně stojící úl.

Zateplený úl N3pl-Var

3 460 

Velký úl K39 s varroa dnem V13 nerez, skládající se ze tří nástavků a přesazeného víka z pozinkovaného plechu. Úl je studené i teplé stavby, zateplen 2 cm silným polystyrenem v místech návstavků a víka. Pojme až 33 rámků rozměru 39×24 cm. Díky přesazenému víku je úl vhodný pro použití jako volně stojící úl.

Nástavek s oknem

990 

Nástavek pro úl K39 pojme až 11 rámků rozměru 39×24 cm. Nástavek lze použít na studenou i teplou stavbu. Kruhový česnový uzávěr o průměru 80mm je v ceně.

Nástavek je vyrobený ze smrkového dřeva, palubky jsou z vnější i vnitřní strany, hladké a bez drážkování z důvodu zamezení přístupu mravenců. Nástavek je zateplený 2 cm silným polystyrenem.

Kontrolní otvor nástavku je složen z trubčího rámku, 3mm plexi skla, zateplení 4mm thermofolie zakryté 11mm palubkovími dvířky.

Polonástavek

650 

Polonástavek pro úl K39 pojme až 11 rámků rozměru 39×17 cm. Nástavek lze použít na studenou i teplou stavbu. Kruhový česnový uzávěr o průměru 80mm je v ceně.

Nástavek je vyrobený ze smrkového dřeva, palubky jsou z vnější i vnitřní strany, hladké a bez drážkování z důvodu zamezení přístupu mravenců. Nástavek je zateplený 2 cm silným polystyrenem.

Víko z pozinkovaného plechu zateplené

360 

Přesazené víko z pozinkovaného plechu a zateplením polystyrenem silným 2 cm. Přesazená víka jsou všeobecně vhodná pro kterékoliv volně stojící úly.

Rozměr víka: 50,5 x 50,5 x 5 cm

Víko přesazené zateplené

179 

Přesazené víko je vhodné pro kterékoliv volně stojící úly. Víko se skládá ze smrkové lišty a horní sololitové desky. Zateplení víka je dosaženo 2 cm silným polystyrenem.

Víko nastavěné zateplené

186 

Nastavěné víko je vhodné pro úly, které jsou postaveny do řady vedle sebe. Víko se skládá ze smrkové lišty a horní sololitové desky. Víko je zatepleneno 2 cm silným polystyrenem.

LightGor střecha

740 

Paropropustná zateplená střecha je uvnitř opatřena novodurovými průduchy vyplněnými drceným polystyrénem. Po obvodu pod plechovou střechou jsou průduchy pro větrání. Dno střechy je zatepleno polyuretanovou deskou. Hrany LightGor střechy jsou olepené masivy ze smrkového dřeva, které jsou přesazené a slouží jako úchyty. Rohy střechy jsou opatřeny hliníkovým profilem. Vnější dřevěné části LightGor střechy jsou impregnovány luxolem. Pevnost a tuhost zaručuje voštinová konstrukce materiálu.

Samotná odnímatelná střecha z pozinkovaného plechu zaručuje možnost čištění prostoru pod ní.

Plné dno

500 

Plné dno pro rámkové míry 39 x 24 cm, nezasíťované. Dno je vyrobeno ze smrkového dřeva s přístupem z přední i zadní strany. Samotné dno tvoří smrková překližka tl.19mm. Výška dna je nižší – 10,5 cm.

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Kočovné dno

665 

Kočovné dno je vyrobeno ze smrkového dřeva, částečně zasíťované, s mřížkou proti divoké stavbě a s přístupem z přední i zadní strany. Zasíťovaný průduch ve spodu kočovného dna lze na zimu uzavírat.

Kočovné dno zajišťuje bezproblémové kočování, létavky zde nacházejí příznivý prostor, který umožňuje krmení spodem, odběr měli a léčení.

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Varroa dno V13

910 

Varroa dno pro rámkové míry 39 x 24 cm, celozasíťované s vyjímatelnou nerezovou sítí v samostatném rámu. Dno je vyrobeno ze smrkového dřeva, s mřížkou proti divoké stavbě a s přístupem z přední i zadní strany. Součástí dna je plastová zateplená podložka, kterou je možné použít ve třech polohách.

a) použití jako uzávěr při léčení a monitorování spadu kleštíka
b) použití při odběru měli
c) použití při jarním plodování pro snížení podmetu

Vnější rozměr dna je 46 x 46 cm

Rámkové přířezy 39×24 (na 50 ks)

585 

Rámkové přířezy z lipového dřeva. Balení na 50 rámků rozměru 39×24 cm.

Cena za 1 nesložený rámek: 10,30 Kč

Úchyty k palubkovému úlu

20 
Úchyty k palubkovému úlu pro lepší manipulaci. Cena za pár.

Rámky stlučené a provrtané 39×24

17 

Již stlučené rámky 39×17 cm z lipového dřeva, včetně vyvrtaných děr pro protažní drátku.

Rámky stlučené a vydrátované s mezerníky 39×24

27 

Hotové rámky 39×24 cm z lipového dřeva, včetně protaženého drátkua natlučených mezerníků.

Mateří mřížka plastová v dřevěném rámu

195 

Mateří mřížka plastová usazená ve dřevěném rámu, zajišťuje přesnou včelí mezeru a umožňuje maximální průchod včel. Mřížka je kompatibilní s dřevěnými i polyuretanovými úly.

Materiál: plast / dřevo

Rozměr: 460 x 460 mm

Mateří mřížka plastová

135 

Mateří mřížka slouží k zamezení vstupu matky do medníku. Materiál: plast Rozměr: 500 x 420 mm nebo ořízlá 420 x 420 mm

Mateří mřížka kovová

180 

Mateří mřížka slouží k zamezení vstupu matky do medovníku.

Materiál: kov

Rozměr: 420 x 420 mm

Mateří mřížka kovová v dřevěném rámu

240 

Mateří mřížka kovová usazená ve dřevěném rámu, zajišťuje přesnou včelí mezeru a umožňuje maximální průchod včel. Mřížka je kompatibilní s dřevěnými i polyuretanovými úly.

Materiál: kov / dřevo

Rozměr: 460 x 460 mm

Strůpková fólie

27 

Strůpková fólie odděluje nástavek od víka.

Strůpková fólie s prolisem

35 

Strupková fólie s prolisem umožňuje průchod včel nad horní loučkou a odděluje nástavek od víka.

Strůpková fólie difuzní

38 

Strupková fólie difuzní vhodná pro odvětrané střechy. Fólie je preparovaná a tím je zajištěno odvedení vlhkosti.

Mezerníky s hřebíčky (100 ks)

22 

Mezerníky slouží vytváření mezer mezi rámky v nástavku či v přepravním boxu.

Rozměr mezerníku: 7 x 10 mm
Balení obsahuje: 100 ks mezerníků + 100 ks hřebíčků